Szkolenia z dofinansowaniem z Krajowego Funduszu Szkoleniowego (KFS) – zapraszamy!

13-02-2024

Powiatowy Urząd Pracy w Gdyni ogłosił I nabór wniosków o przyznanie środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego na dofinansowanie kosztów kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawcy 21 lutego 2024 r.. Dzięki środkom z KFS firmy zyskują szansę na pozyskanie dofinansowania na kształcenie pracodawców oraz pracowników, które daje fantastyczną możliwość sfinansowania ich edukacji oraz aktualnych potrzeb szkoleniowych.

W związku z czym serdecznie zapraszamy Państwa do współpracy. Oferujemy Państwu wsparcie w pozyskaniu tych środków oraz realizację szkoleń na najwyższym poziomie.

Każdy pracodawca i pracownik skierowany na szkolenie z Krajowego Funduszu Szkoleniowego powinien spełniać jeden z poniższych priorytetów.

Minister Rodziny i Polityki Społecznej określił następujące priorytety wydatkowania środków limitu KFS na 2024 rok

1. Wsparcie kształcenia ustawicznego w związku z zastosowaniem w firmach nowych procesów, technologii i narzędzi pracy.
2. Wsparcie kształcenia ustawicznego w zidentyfikowanych w danym powiecie lub województwie zawodach deficytowych.
3. Wsparcie kształcenia ustawicznego osób powracających na rynek pracy po przerwie związanej ze sprawowaniem opieki nad dzieckiem oraz osób będących członkami rodzin wielodzietnych.
4. Wsparcie kształcenia ustawicznego w zakresie umiejętności cyfrowych.
5. Wsparcie kształcenia ustawicznego osób pracujących w branży motoryzacyjnej.
6. Wsparcie kształcenia ustawicznego osób po 45 roku życia.
7. Wsparcie kształcenia ustawicznego skierowane do pracodawców zatrudniających cudzoziemców.
8. Wsparcie kształcenia ustawicznego w zakresie zarządzania finansami i zapobieganie sytuacjom kryzysowym w przedsiębiorstwach.

Kilka istotnych informacji nt. składania wniosków przez pracodawców:

1. Pracodawca składa jeden wniosek obejmujący jedną formę kształcenia.

2. Wskazane działania muszą rozpocząć się nie później niż 30.11.2024 roku.

3. Wysokość wsparcia wynosi w ramach KFS:

a.w przypadku mikroprzedsiębiorstw, to 100% kosztów kształcenia ustawicznego, nie więcej jednak niż 300% przeciętnego wynagrodzenia w danym roku na jednego uczestnika,

b.w przypadku pozostałych pracodawców, to 80% kosztów kształcenia ustawicznego, niewięcej jednak niż 300% przeciętnego wynagrodzenia w danym roku na jednego uczestnika.

Pozostałe koszty kształcenia ustawicznego ponosi pracodawca.

Dofinansowaniem objęte będą wnioski do wysokości środków będących w dyspozycji Urzędu, zaczynając od wniosków, które uzyskały najwyższą liczbę punktów.

4. Środki KFS i rezerwy KFS pozostające w dyspozycji Urzędu mogą zostać przyznane pracodawcom, którzy:
1) posiadają siedzibę lub prowadzą działalność na terenie miasta Gdynia lub Sopot,
2) spełniają warunki ubiegania się o pomoc de minimis.

5. Wnioski na aktualnych drukach należy złożyć wraz z wymaganymi załącznikami.

Więcej informacji dotyczącej naboru oraz Krajowego Funduszu Szkoleniowego oraz niezbędną dokumentację, w tym regulamin znajdą Państwo na stronie

Dzięki naszemu wsparciu będziecie mogli Państwo pozyskać do 100% dofinansowania kosztów szkoleń w następujących krokach:

• rozpoznamy potrzeby szkoleniowe Państwa pracowników

• pomożemy przygotować wniosek o dofinansowanie

• złożycie Państwo wniosek w Powiatowym Urzędzie Pracy

• po uzyskaniu dofinansowania zrealizujemy wspólnie szkolenia.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą aktualną ofertą szkoleń. Państwa uwadze szczególnie polecamy:

– MS Excel, MS Word, programowanie VBA w Excelu, MS Power Point

– SQL, CISCO, Design Thinking, IC3, Python, Sztuczna inteligencja (AI), Testowanie programowania

– Personal branding i autoprezentacja, Komunikacja interpersonalna, Trening pracy w zespole, Zarządzanie sobą w czasie, Zarządzanie konfliktem.

Rekomendujemy również, rzecz jasna, szkolenia dla branży elektronicznej – w tym certyfikowane szkolenia takie jak IPC-A-600, IPC A-610, IPC/WHMA-A-620, IPC 7711/7721, IPC-J-STD-001 oraz szkolenia z Ekspoloatacji lub Dozoru (SEP) 🙂 Zachęcamy bardzo – najlepsi trenerzy, bardzo dobre ceny i najlepsza jakość!

Chętnych do współpracy z ECD w zakresie pozyskania środków z KFS i realizacji szkoleń, prosimy o przesyłanie zgłoszeń oraz zapytań do biura Fundacji ECD do poniedziałku – 16.02 br. na adres biuro@fundacjaecd.pl

Serdecznie zapraszamy Państwa do współpracy!