LUTOWANIE – szkolenie przygotowujące do podejścia do walidacji i certyfikacji kwalifikacji rynkowej

21-09-2023

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na szkolenie pn. Lutowanie ręczne w technologii SMT i PTH przygotowujące do walidacji i certyfikacji kwalifikacji Lutowanie ręczne zespołów elektrycznych i elektronicznych wykonanych w technologii przewlekanej i powierzchniowej.

Szkolenie kierowane jest do osób bezpośrednio zajmujących się montażem i demontażem lub kontrolą płytek drukowanych wykonywanych w technologii SMT i PTH. Jak również dla osób chcących potwierdzić swoją wiedzę i umiejętności, uzyskując w procesie walidacji kwalifikację rynkową – Lutowanie ręczne zespołów elektrycznych i elektronicznych wykonanych w technologii przewlekanej i powierzchniowej, jak i dla tych, którzy chcą się po prostu przekwalifikować i zdobyć ten ważny certyfikat, potwierdzający nabycie kwalifikacji rynkowej z Lutowania ręcznego, która jest oddzielnym procesem od szkolenia.

Cel szkolenia

Zdobycie wiedzy teoretycznej i praktycznej w zakresie montażu i demontażu komponentów w technologii mieszanej (SMT i PTH). Szkolenie prowadzone jest w oparciu o aktualnie obowiązujące standardy.

Po szkoleniu uczestnik może podejść do egzaminu z  danej kwalifikacji Lutowanie ręczne zespołów elektrycznych i elektronicznych wykonanych w technologii przewlekanej i powierzchniowej.

Więcej informacji na stronie: https://fundacjaecd.pl/lutowanie-reczne-zespolow-elektrycznych-i-elektronicznych-wykonanych-w-technologii-przewlekanej-i-powierzchniowej/

Przegląd programu szkoleniowego

1. 1. BHP na stanowisku pracy
  2. 2. Zabezpieczenia przed ESD
  3. 3. Obsługa stacji lutowniczych
  4. 4. Podstawy lutowania
  5. 5. Rola oraz właściwości lutowia i topników
  6. 6. Budowa i typy płytek drukowanych
  7. 7. Identyfikacja komponentów w technologii SMT i PTH
  8. 8. Standardy w zakresie montażu i demontażu komponentów SMT i PTH
  9. 9. Zajęcia praktyczne lutowania komponentów SMT i PTH

Forma szkolenia: wykład/praktyka

Nabyte umiejętności

W wyniku realizacji szkolenia, uczestnik uzyskuje umiejętności praktyczne w zakresie lutowania komponentów SMT i PTH oraz wiedzę na temat:

• montażu i demontażu obwodów drukowanych wykonanych w technologii powierzchniowej i przewlekanej z uwzględnieniem obowiązujących międzynarodowych standardów,
  • podstawowych pojęć z dziedziny elektroniki.

Szkolenie przygotowuje w pełnym zakresie uczestnika do zdobycia kwalifikacji rynkowej w obszarze Telekomunikacji Lutowanie ręczne zespołów elektrycznych i elektronicznych wykonanych w technologii przewlekanej i powierzchniowej.

Czas trwania i organizacja

Wyposażenie technodydaktyczne:

• Sala wykładowa ( do wyboru szkolenie stacjonarne w siedzibie Klienta lub w wynajętej sali )
  • Komputer z projektorem multimedialnym
  • Prezentacja z zakresu merytorycznego szkolenia
  • Sprzęt technodydaktyczny do zajęć praktycznych dla każdego uczestnika
  • Serwis kawowy i catering w formie lunchu

Materiały pomocnicze dla uczestnika:

• notatnik , długopis, teczka
  • materiały szkoleniowe.

Miejsce szkolenia: Gdańsk (szczegóły zostaną podane w październiku)

Czas trwania szkolenia: 32 h / 4 dni

Termin: weekendy 14-15.10.2023 r. / 21-22.10.2023 r.

Godziny szkolenia: 7:00-15:00 (8h w tym przerwy)

Koszt szkolenia: 3 900,00* złotych netto / 1 osoba

Na koniec uczestnicy otrzymają imienny certyfikat ukończenia szkolenia.

Szkolenie rozpocznie się po zebraniu min. 6 osobowej grupy.

Zapraszamy do zapisów na szkolenie  do 10.10.2023 r., wypełniając formularz zgłoszeniowy.** lub poprzez kontakt biuro@fundacjaecd.pl, tel. 500 399 437

* Cena nie zawiera podatku VAT, do ceny należy doliczyć podatek VAT w wysokości 23 %.

** Zgłaszając się na szkolenie zapoznał/a się Pan/Pani z niniejszym regulaminem uczestnictwa w szkoleniu oraz z informacją o przetwarzaniu danych osobowych.