Dofinansowanie na kształcenie z rezerwy Krajowego Funduszu Szkoleniowego (KFS) – zapraszamy do współpracy

28-08-2023

Informujemy, że Gdański Urząd Pracy ogłosił nabór wniosków o przyznanie środków z rezerwy Krajowego Funduszu Szkoleniowego na finansowanie kosztów kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawcy w terminie od 05 września do 06 września 2023 r.

Rada Rynku Pracy określiła następujące priorytety wydatkowania środków rezerwy KFS na 2023 rok:

• A. Wsparcie kształcenia ustawicznego pracowników Centrów Integracji Społecznej, Klubów Integracji Społecznej, Warsztatów Terapii Zajęciowej, Zakładów Aktywności Zawodowej, członków lub pracowników spółdzielni socjalnych oraz pracowników zatrudnionych w podmiotach posiadających status przedsiębiorstwa społecznego wskazanych na liście/rejestrze przedsiębiorstw społecznych prowadzonym przez MRiPS.
  • B. Wsparcie kształcenia ustawicznego osób z orzeczonym stopniem niepełnosprawności.
  • C. Wsparcie kształcenia ustawicznego w obszarach/branżach kluczowych dla rozwoju  powiatu/województwa wskazanych w dokumentach strategicznych/planach rozwoju.
  • D. Wsparcie kształcenia ustawicznego instruktorów praktycznej nauki zawodu bądź osób    mających zamiar podjęcia się tego zajęcia, opiekunów praktyk zawodowych i opiekunów stażu uczniowskiego oraz szkoleń branżowych dla nauczycieli kształcenia zawodowego.
  • E. Wsparcie kształcenia ustawicznego osób, które mogą udokumentować wykonywanie przez co najmniej 15 lat prac w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze, a którym nie przysługuje prawo do emerytury pomostowej.
  • Pracodawcy, których wnioski nie wpisują się w  żaden z wyżej wymienionych priorytetów również mogą ubiegać się o środki rezerwy KFS. Jednakże dofinansowanie będzie możliwe jedynie w przypadku gdy po rozpatrzeniu wniosków spełniających priorytety, w dyspozycji Gdańskiego Urzędu Pracy pozostaną niezagospodarowane środki.

Oferujemy Państwu wsparcie w pozyskaniu tych środków oraz realizację szkoleń na najwyższym poziomie. Zapraszamy do zapoznania się z aktualną ofertą szkoleniową Fundacji Edukacyjne Centrum Doskonalenia.

Środki KFS można przeznaczyć na:

• określenie potrzeb pracodawcy w zakresie kształcenia ustawicznego w związku z ubieganiem się o sfinansowanie tego kształcenia ze środków KFS,
  • kursy i studia podyplomowe realizowane z inicjatywy pracodawcy lub za jego zgodą,
  • egzaminy umożliwiające uzyskanie dyplomów potwierdzających nabycie umiejętności, kwalifikacji lub uprawnień zawodowych,
  • badania lekarskie i psychologiczne wymagane do podjęcia kształcenia lub pracy zawodowej po ukończonym kształceniu,
  • ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków w związku z podjętym kształceniem.

Kilka istotnych informacji dotyczących naboru:

• W ramach naboru można złożyć maksymalnie 2 wnioski.
  • Na każdy rodzaj i formę kształcenia należy złożyć oddzielny wniosek.
  • Wskazane działania muszą rozpocząć się nie później niż 15.12.2023 r. i nie wcześniej niż 30 dni od złożenia wniosku.
  • GUP finansuje kształcenie do kwoty 8.000,00 zł na osobę.

Więcej informacji dotyczącej naboru oraz dokumentację, w tym regulamin i wniosek, znajdą Państwo na STRONIE Gdańskiego Urzędu Pracy.

Prosimy o przesyłanie zgłoszeń do biura Fundacji ECD do piątku – 01.09 br. Chętnych do współpracy z ECD w zakresie pozyskania środków z KFS i realizacji szkoleń, prosimy o kontakt na adres e-mailowy biuro@fundacjaecd.pl, tel. 500-399-437.

Dzięki naszemu wsparciu będziecie mogli Państwo pozyskać do 100% dofinansowania kosztów szkoleń w następujących krokach:
•             rozpoznamy potrzeby szkoleniowe Państwa pracowników
•             pomożemy przygotować wniosek o dofinansowanie
•             złożycie Państwo wniosek w Powiatowym Urzędzie Pracy
•             po uzyskaniu dofinansowania zrealizujemy wspólnie szkolenia.

Serdecznie zapraszamy Państwa do współpracy!