II nabór z Krajowego Funduszu Szkoleniowego (KFS) – zapraszamy na szkolenia!

14-06-2023

Gdański Urząd Pracy ogłosił II nabór wniosków o przyznanie środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego na dofinansowanie kosztów kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawcy w terminie od 22 czerwca do 23 czerwca 2023 r. W podanym linku do informacji, dotyczącej naboru wniosków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego, znajda Państwo szczegółowe informacje zamieszczone przez GUP oraz niezbędną dokumentację, w tym regulamin.

W związku z kolejnym naborem serdecznie zapraszamy Państwa do współpracy. Oferujemy Państwu wsparcie w pozyskaniu tych środków oraz realizację szkoleń na najwyższym poziomie. Uzyskane dofinansowanie na kształcenie pracodawców oraz pracowników daje fantastyczną możliwość sfinansowania edukacji oraz aktualnych potrzeb szkoleniowych firmy.

Najważniejsze informacje dotyczące naboru w ramach KFS:

1. W ramach naboru można złożyć maksymalnie 2 wnioski przy czym na każdy rodzaj działania należy złożyć oddzielny wniosek.

2. Wskazane działania muszą rozpocząć się nie wcześniej niż 30 dni od złożenia wniosku oraz nie później niż 30.11.2023 r.

3. GUP finansuje działania do kwoty 8.000,00 zł na osobę.

4. Pracodawca i pracownik skierowany na szkolenie z Krajowego Funduszu Szkoleniowego powinien spełniać jeden z poniższych priorytetów.

Minister Rodziny i Polityki Społecznej określił następujące priorytety wydatkowania środków limitu KFS na 2023 rok:

Priorytet 1. Wsparcie kształcenia ustawicznego skierowane do pracodawców zatrudniających  cudzoziemców. 

Priorytet 2. Wsparcie kształcenia ustawicznego w związku z zastosowaniem w firmach nowych procesów, technologii i narzędzi pracy. 

Priorytet 3. Wsparcie kształcenia ustawicznego w zidentyfikowanych w danym powiecie lubmwojewództwie zawodach deficytowych (https://barometrzawodow.pl/#pomorskie). 

Priorytet 4. Wsparcie kształcenia ustawicznego dla nowozatrudnionych osób (lub osób, którym zmieniono zakres obowiązków) powyżej 50 roku życia.  

Priorytet 5. Wsparcie kształcenia ustawicznego osób powracających na rynek pracy po przerwie związanej ze sprawowaniem opieki nad dzieckiem oraz osób będących członkami rodzin wielodzietnych  

Priorytet 6. Wsparcie kształcenia ustawicznego osób poniżej 30 roku życia w zakresie umiejętności cyfrowych oraz umiejętności związanych z branżą energetyczną i gospodarką odpadami.  

Kilka istotnych informacji nt. składania wniosków przez pracodawców:

1.W ramach KFS w GUP możliwe jest sfinansowanie kształcenia:

a) 80% kosztów kształcenia ustawicznego, nie więcej jednak niż do wysokości 300% przeciętnego wynagrodzenia w danym roku na jednego uczestnika, natomiast pracodawca pokryje 20% kosztów,
b) 100% kosztów kształcenia ustawicznego – jeśli pracodawca należy do grupy mikroprzedsiębiorstw, nie więcej jednak niż do wysokości 300% przeciętnego wynagrodzenia w danym roku na jednego
uczestnika.

Pozostałe koszty kształcenia ustawicznego ponosi pracodawca.

2. Środki KFS i rezerwy KFS pozostające w dyspozycji Urzędu mogą zostać przyznane pracodawcom, którzy:
1) posiadają siedzibę lub prowadzą działalność na terenie miasta podlegającego pod dany Urząd Pracy,
2) spełniają warunki ubiegania się o pomoc de minimis.

3. Wnioski na aktualnych drukach należy złożyć wraz z wymaganymi załącznikami.

Dzięki naszemu wsparciu będziecie mogli Państwo pozyskać do 100% dofinansowania kosztów szkoleń w następujących krokach:

• rozpoznamy potrzeby szkoleniowe Państwa pracowników

• pomożemy przygotować wniosek o dofinansowanie

• złożycie Państwo wniosek w Powiatowym Urzędzie Pracy

• po uzyskaniu dofinansowania zrealizujemy wspólnie szkolenia.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą aktualną ofertę szkoleń. Państwa uwadze szczególnie polecamy:

– MS Excel, MS Word, programowanie VBA w Excelu, MS Power Point

– AutoCad, SQL, CISCO, Design Thinking, Kotlin – podstawy programowania, Testowanie programowania

– Personal branding i autoprezentacja, Komunikacja interpersonalna, Trening pracy w zespole, Zarządzanie sobą w czasie, Zarządzanie konfliktem

Power of Now: Sztuka uważności, „Złap oddech w pracy. Odblokuj swój potencjał”, Jak być produktywnym i efektywnym w pracy.

Rekomendujemy również, rzecz jasna, szkolenia dla branży elektronicznej – w tym certyfikowane szkolenia takie jak IPC-A-600, IPC A-610, IPC/WHMA-A-620, IPC 7711/7721, IPC-J-STD-001 oraz szkolenia z Ekspoloatacji lub Dozoru (SEP).

Zachęcamy bardzo – najlepsi trenerzy, bardzo dobre ceny i najlepsza jakość!

Chętnych do współpracy z ECD w zakresie pozyskania środków z KFS i realizacji szkoleń, prosimy o przesyłanie zgłoszeń oraz zapytań do biura Fundacji ECD do wtorku – 20.06 br. na adres biuro@fundacjaecd.pl , telefon: 500 399 437.

Serdecznie zapraszamy Państwa do współpracy!