DZIAŁANIA W PROJEKCIE aCIRET MARZEC 2019

29-03-2019

unia2

Zespół projektu aCIRET “Apprenticeship Cluster for Industry-Ready Engineers of Tomorrow” (aCIRET, Klaster Praktyk Zawodowych dla Inżynierów Przyszłości) uczestniczył w Talent Absolvent Days, które odbyły się  7 marca w Ergo Arena Sopot/Gdańsk. Są to największe targi pracy i praktyk w Polsce, na których pracodawcy kierują swoje oferty do osób dopiero wkraczających na ścieżkę zawodową. Absolvent Talent Days to nowoczesne i szybkie podejście do rekrutacji, zaawansowane rozwiązania technologiczne ułatwiające rekrutację „tu i teraz”, wystąpienia znanych osób oraz warsztaty z wartościowymi certyfikatami i spotkania z liderami opinii.

Nasze oferty cieszyły się dużym zainteresowaniem podczas rozmów przy stoisku, gdzie promowaliśmy projekt, rozmawialiśmy również z firmami o projekcie aCIRET, zachęcając ich
do współpracy.

Zarówno studenci jak i absolwenci w trakcie targów mogli zorientować się podczas rozmowy
w nieformalnej atmosferze o ofertach i wymaganiach pracodawcy. Przedstawiliśmy studentom oraz absolwentom wyższych uczelni oferty naszych praktyk oraz wyjaśniliśmy, gdzie i jak mogą się rejestrować na naszej platformie. Ułatwiliśmy szukanie ofert praktyk studentom,
a pracodawcom pozyskiwanie odpowiedniego potencjalnego praktykanta. Oferty były głównie skierowane do studentów wydziału mechanicznego Politechniki Gdańskiej.

Studenci, którzy uczestniczyli w tych targach pracy mieli podzielone zdanie na temat wystawców. Niektórzy byli bardzo zadowoleni, gdyż firmy spełniały ich oczekiwania. Natomiast część była rozczarowana, ponieważ nie znaleźli zakładu, w którym chcieliby odbyć praktyki.

Dzięki zamieszczeniu naszego ogłoszenia na stronie wydarzenia i na zbiorczym panelu wszystkich ogłoszeń oraz po bezpośrednich rozmowach przy stoisku napłynęły zgłoszenia
od zainteresowanych studentów.

Link do naszej oferty znajduje się poniżej:

collage ATD

Natomiast w drugiej połowie miesiąca odbyły się rozmowy z mentorami w ich firmach oraz szkolenie dla mentorów firm, które zarejestrowały się na naszej platformie projektu aCIRET. Szkolenie miało na celu przybliżenie zagadnień związanych z mentoringiem, tak aby ułatwić współpracę mentorom ze studentami podczas praktyk. Dziękujemy wszystkim obecnym za przybycie na nasze szkolenia oraz aktywne uczestnictwo w dyskusji.

aciret

W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości zapraszamy do kontaktu:

Beata Piętka – beata.pietka@fundacjaecd.pl

Katarzyna Tyszka – katarzyna.tyszka@ fundacjaecd.pl