DZIAŁANIA W PROJEKCIE LUTY 2019 aCIRET

28-02-2019

unia2

W lutym zespół projektu aCIRET “Apprenticeship Cluster for Industry-Ready Engineers of Tomorrow” (aCIRET, Klaster Praktyk Zawodowych dla Inżynierów Przyszłości) zarejestrował firmy, które w ramach projektu zaoferują praktyki dla studentów.

Klaster Praktyk Zawodowych jest otwartym forum koordynacji i współpracy mającym na celu wspieranie trwałego partnerstwa między światem szkolnictwa wyższego i biznesem, wspierany przez władze i partnerów społecznych na poziomie lokalnym / regionalnym. Dzięki praktykom zawodowym zlikwidujemy niedopasowanie umiejętności młodych inżynierów i zmniejszymy bezrobocie wśród młodych osób w sektorze mechatroniki.

W chwili obecnej Klaster zrzesza 26 bułgarskich i 25 polskich podmiotów, są to  lokalne i regionalne przedsiębiorstwa, przedstawiciele gmin Gabrova i Gdańska, organizacje zawodowe
i społeczne oraz  szkóły wyższe.

Miło nam poinformować Państwa, że aCIRET został wybrany najlepszą praktyką podczas spotkania koordynatorów w Brukseli 13-14 grudnia 2018 roku. W ramach programu ERASMUS +, KA2, uzyskał najwyższą ocenę.

Koordynator projektu musiał odnieść się na forum, do następujących tematów:

• metody przeprowadzania analizy potrzeb projektu;
  • działania rozpowszechniające;
  • współpraca między biznesem a środowiskiem akademickim.

aCIRET to również dzielenie się najlepszymi praktykami w ramach projektów ERASMUS + tak, aby pozostali koordynatorzy projektu mogli usprawnić pracę nad projektem oraz wynikami.

Przypominamy, że kończymy rejestrację firm do projektu oraz mentorów z firm. Dzięki dołączeniu
do projektu zyskacie Państwo:

• Wzmocnienie współpracy ze światem szkolnictwa wyższego;
  • Dopasowana edukacja na poziomie inżynierskim – zminimalizowanie braków umiejętności;
  • Łatwy dostęp do praktykantów;
  • „Wychowanie” własnych kadr;
  • Rekrutowanie młodych absolwentów gotowych na prace w znanym im przemyśle;
  • Osiągnięcie wysokiej produktywności i wydajności, ponieważ dawni praktykanci nie wymagają długiego szkolenia.

Wszystkich niezdecydowanych zapraszamy do kontaktu:

Beata Piętka – beata.pietka@fundacjaecd.pl

Katarzyna Tyszka – katarzyna.tyszka@ fundacjaecd.pl