Działania w projekcie styczeń 2019 aCiret

31-01-2019

unia2

17 i 18 stycznia 2019 roku miało miejsce kolejne spotkanie robocze wszystkich Partnerów uczestniczących w projekcie aCIRET “Apprenticeship Cluster for Industry-Ready Engineers of Tomorrow” (aCIRET, Klaster Praktyk Zawodowych dla Inżynierów Przyszłości)

Tym razem odbyło się ono w firmie Mechatronica S.C. w Gabrovie, w Bulgarii, której działanie również poznaliśmy.

Partnerzy omówili ocenę tymczasowego sprawozdania oraz wyniki oceny wewnętrznej i zewnętrznej. Poddano monitoringowi również postępy projektu i aktualizacje programu prac.

Zorganizowano dwa warsztaty, podczas których wszyscy partnerzy nakreślili kolejne etapy:

• wdrażania szkoleń dla mentorów firmowych i akademickich
  • uruchamiania pilotażowego testowania Klastra praktyk zawodowych
  • sfinalizowania formularzy oceny, które mają być wykorzystywane do pomiaru wpływu projektu na grupy docelowe.

Bułgarscy i polscy pracownicy uniwersyteccy oraz trenerzy firmy mogli przetestować platformę Cluster.

Każda z organizacji partnerskich przygotowała prezentację PP dotyczącą dotychczasowych działań upowszechniających i zaktualizowano plan ich rozpowszechniania.

Następne spotkanie odbędzie się 13-14 września 2019 roku na Politechnice w Gabrovie, w Bułgarii.

Przypominamy, że kończymy rejestrację firm do projektu. Wszystkich niezdecydowanych zapraszamy do kontaktu:

Beata Piętka – beata.pietka@fundacjaecd.pl

Katarzyna Tyszka – katarzyna.tyszka@ fundacjaecd.pl