Projekt Erasmus+ „How to raise an inventor. Technology and engineering learning material for schools”

18-01-2018

EU flag-Erasmus+_vect_POS

Mamy przyjemność powiadomić, że Fundacja ECD rozpoczęła realizację projektu w ramach programu Erasmus+ „How to raise an inventor. Technology and engineering learning material for schools” No.2017-1-LT01-KA201-035284-946349849.

Celem projektu jest promowanie nabywania umiejętności i kompetencji cyfrowych oraz zwiększenie atrakcyjności i jakości nauczania STEM (science, technology, engineering, mathematics) w Polsce, Holandii, Litwie i Łotwie głównie poprzez stworzenie internetowego narzędzia szkoleniowego „How to raise an inventor” przeznaczonego dla uczniów w wieku 9-13 lat, poprawienia kwalifikacji nauczycieli, testowanie i ocenianie efektywności procesu szkoleniowego za pomocą narzędzia szkoleniowego oraz rozpowszechnianie tego narzędzia w krajach partnerskich.

Grupę docelową stanowią uczniowie szkół podstawowych w wieku 9-13 lat, a także nauczyciele pracujący w placówkach kształcących o profilu technicznym. Realizacja projektu potrwa do 01.11.2019 r. Fundacja Edukacyjne Centrum Doskonalenia w ramach zapewnienia wkładu intelektualnego do projektu odpowiedzialna jest za przygotowanie i przetłumaczenie modułu warsztatowego „z programowania „The Art of Making” składającego się z 12-tu 45 minutowych lekcji.

Niedawno, właśnie w Gdańsku, odbyło się pierwsze, 2 dniowe spotkanie inicjujące projekt. Mieliśmy przyjemność gościć naszych partnerów z Litwy, Łotwy oraz Holandii. Wydarzenie miało miejsce w Gdańskim Inkubatorze STARTER. Zgodnie z ustaloną agendą najpierw każdy z partnerów przedstawił prezentację o swojej organizacji z uwzględnieniem działań w ramach STEM, następnie omówione zostały działania wraz z harmonogramem projektu oraz odpowiedzialność partnerów, budżet, ryzyka, promocja i monitorowanie projektu. Jednak najważniejszą część stanowiło określenie zakresu i specyfikacji technicznej wkładu intelektualnego każdej organizacji. Na koniec zaprosiliśmy swoich gości na wycieczkę po Gdańsku wraz z przewodnikiem oraz do Muzeum II Wojny Światowej.

Dziękujemy za zaangażowanie oraz udział w całym przedsięwzięciu naszym Partnerom:

Paulius Briedis – Robotikos mokykla

Akvile Gerulskyte – Robotikos mokykla

Vilda Kiaunyte – Kauno technologijos universiteto inzinierijos licejus

Inga Treimane – Rigas Valsts 2. Gimnazija

Elza Linina – Rigas Valsts 2. Gimnazija

Lex van Gijsel – Cooperative Devlab, Development Laboratories UA

Chris Dorna – Cooperative Devlab, Development Laboratories UA

Wojciech Syrocki – RoboCamp

Aleksandra Syrocka – Fundacja ECD

DSC00432 (2)