Projekt „Społeczna odpowiedzialność biznesu” Instytutu Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym

22-09-2014

logo KP, UE i PARP

Projekt „Społeczna odpowiedzialność biznesu”

Fundacja Edukacyjne Centrum Doskonalenia wraz z Instytutem Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym zapraszają Mikro, Małe i Średnie przedsiębiorstwa do udziału w projekcie „Społeczna odpowiedzialność biznesu”. Projekt ten skierowany jest do przedsiębiorstw z terenu całej Polski. Nasza Fundacja wspiera projekt w obszarze rekrutacji przedsiębiorstw.

Celem projektu jest wzrost potencjału konkurencyjnego Państwa firmy poprzez wdrożenia rozwiązań związanych z oszczędnościami kosztów materiałowych, paliwowych i energetycznych, poprawę funkcjonowania zespołów pracowniczych. W ramach projektu przygotujemy dla Państwa nowe narzędzia zarządzania, które przy naszym współudziale wdrożycie Państwo w celu osiągnięcia konkretnych korzyści.

Udział w projekcie jest BEZPŁATNY. LICZY SIĘ KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ! POMOC DE MINIMIS.

KORZYŚCI DLA FIRM:

• Opracowanie przez doradcę pełnego planu rozwoju uwzględniającego m.in: przegląd sytuacji rynkowej
    i konkurencyjnej, oczekiwania  klientów i kontrahentów, analizę SWOT firmy, wyznaczenie celów
    i działań niezbędnych do wdrożenia rozwiązań zgodnych z ideą Społecznej Odpowiedzialności Biznesu;
  • Bezpłatne doradztwo dla kluczowej kadry firmy w zakresie wdrożenia planu rozwoju firmy w zakresie Społecznej Odpowiedzialności Biznesu;
  • Indywidualne szkolenia dla pracowników firmy;
  • Opracowanie planów działania w zakresie osiągania oszczędności materiałowych, paliwowych i energetycznych.

W ramach projektu doradcy (posiadający m.in. doświadczenia związane z realizacją audytów ekologiczno-oszczędnościowych oraz wdrożeniem na Uniwersytecie Gdańskim nowego kierunku Biznes i Technologie Ekologiczne) pomogą firmie wdrożyć wybrane działania, a następnie uruchomić projekty związane z osiągnięciem przewagi konkurencyjnej firm uczestniczących w projekcie.

Dla kogo przeznaczony jest projekt?

Dla właścicieli, kadry zarządzającej oraz pracowników mikro*, małych i średnich przedsiębiorstwa, które chcą wprowadzać w działania firmy zasady i praktyki odpowiedzialnego biznesu. Działaniami doradczymi i szkoleniowymi objętych zostanie ponad 1000 pracowników z 257 przedsiębiorstw z terenu całej Polski.

Struktura wielkości przedsiębiorstw w projekcie

Łącznie PARP udzieli wsparcia 257 przedsiębiorcom z terenu całego kraju w tym:

• 26 mikro przedsiębiorcom (uwaga: z udziału w projekcie wykluczone są przedsiębiorstwa samozatrudnione)
  • 180 małym firmom
  •  51 średnim podmiotom

Udział firmy w projekcie „Społeczna odpowiedzialność biznesu” obejmuje 4 etapy:

Etap I: Proces rekrutacji  – weryfikacja spełnienia przez firmę kryteriów dostępu do projekt

Etap II: Przygotowania Planu Rozwoju (PR) – celem opracowania Planu Rozwoju jest dokładne określenie, jakie działania powinien podjąć przedsiębiorca, aby wdrożyć wybrane działania w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu

Etap III: Realizacja doradztwa i szkoleń – celem tego etapu jest przygotowanie przedsiębiorcy, poprzez realizację działań doradczych i szkoleniowych, do uruchomienia pierwszych działań w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu

ETAP IV: Rozpoczęcie wdrożenia – na tym etapie przedsiębiorca przy wsparciu doradcy rozpoczyna realizację pierwszych projektów dot. wyznaczonej w PR strategii zrównoważonego rozwoju

Każda firma w projekcie otrzyma pomoc w wymiarze ok. 88 godzin.

Nasza Fundacja pomoże Państwu przy wypełnianiu wszystkich formularzy uczestnictwa w projekcie.

Rekrutacja do projektu trwa do końca października 2014 r.

Kontakt w sprawie projektu:

marta.dziegielewska@fundacjaecd.pl

513-016-362