10 – LECIE FUNDACJI ECD :)

10-03-2021

No i łezka nam się pojawiła…. Chwilo wzruszenia trwaj…, bo to już dokładnie 10 lat……!!!!:-)

Taaak, 10 marca 2011 roku w Gdańsku trzynaście związanych z Pomorskim Klastrem ICT osób i podmiotów, aktem notarialnym, ustanowiło Fundację Edukacyjne Centrum Doskonalenia. Odtąd Fundacja realizuje swoją misję – zapewnienie dostępności wykwalifikowanych kadr, podejmując szerokie i różnorodne działania na rzecz. czterech grup docelowych: uczniów, studentów, potencjalnych pracowników branży ICT oraz pracowników firm.

Najważniejszymi z nich, które chcielibyśmy Państwu, z ogromną przyjemnością, przypomnieć są:

– zrealizowane projekty z dofinansowaniem z UE – 11 projektów regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych

– unikatowa oferta szkoleń w ramach Jarmarku Szkoleń – 19 kategorii, w tym 175 szkoleń

– wspieranie firm w pozyskiwaniu finansowania na kształcenie ustawiczne

– szkolenia dla uczniów i nauczycieli z pomorskich szkół

– certyfikowane szkolenia dla branży elektronicznej

– przeszkolonych łącznie 3 078 osób

– autorskie programy przekwalifikowujące: 9 edycji testowania oprogramowania manualnego, Junior Java Developer, Programista Aplikacji Webowych, Tester Oprogramowania automatycznego poziom podstawowy i zaawansowany, Monter-elektronik, Monter-operator, Magazynier operator

– stworzenie Regionalnego Programu Strategicznego w zakresie Rozwoju Społeczeństwa w ramach opracowania regionalnego planu działań – 2012 rok

– 2015 – wyróżnienie Prezydenta Miasta Gdańska – „Pracodawca przyjazny gdańskim szkołom zawodowym”

– organizacja konferencji „CSR w praktyce – czyli jak działając prospołecznie osiągnąć korzyści dla swojego biznesu.

– powołanie NOWEGO ZAWODU W POLSCE – Technik Programista – w podstawie programowej od 2019/2020

– pozyskiwanie grantów z Fundacji Flex na stworzenie prototypów demonstratorów elektronicznych ICT dla jednej ze szkół oraz Laboratorium Jakościowe LABQ przy Wydziale Zarządzania i Ekonomii PG.

– stworzenie we współpracy z pracodawcami i ekspertami z PG dwóch unikatowych kierunków nauczania na studiach podyplomowych na PG: „Inżynieria produkcji urządzeń elektronicznych” na Wydziale ETI PG – pierwsze w Polsce studia umożliwiające zapoznanie się w teorii i praktyce z procesem produkcji urządzeń elektronicznych – realizacja dwóch edycji oraz „Zapewnienie jakości w branży technicznej – innowacyjna teoria i praktyka” na WZiE PG  – studia łączące wiedzę z zakresu jakości ze znajomością zagadnień technicznych, trzy edycje studiów zrealizowane.

– we współpracy z firmami i ekspertami z PG – aktualizacja programu studiów podyplomowych „Aplikacje i usługi internetowe” realizowanych na Wydziale ETI PG i realizacja jednej edycji

– przygotowanie opisów 4 kwalifikacji wraz z opracowaniem schematów i narzędzi walidacji oraz opisem rozwiązań wewnętrznego zapewnienia jakości. FECD złożyła wniosek o włączenie kwalifikacji do ZRK  oraz wniosek o nadanie ECD uprawnień IC–Instytucji Certyfikującej wymienionych kwalifikacji. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosków Fundacja stanie się oficjalnie jedyną Instytucją Certyfikującą w Polsce, uprawnioną do walidacji i potwierdzania czterech kwalifikacji w obszarze Telekomunikacji.

– współpraca z LNU i pilotażowy program z Miastem Gdańsk – Gdańsk Koduje. FECD promuje naukę kodowania szczególnie w szkołach  podstawowych, ponadpodstawowych oraz wśród wszystkich grup społecznych, poprzez oferowanie nauki programowania zdalnie, dzięki specjalnej platformie edukacyjnej –  LIGA NIEZWYKŁYCH UMYSŁÓW naszego partnera firmy Soft Power, dzięki której nauczyciele, uczniowie i inne osoby mogą uczyć się programowania w C++/Python-ie/SQL i Javie.

– zawiązane partnerstwa z wieloma organizacjami, których nie sposób tutaj wszystkich wymienić, m.in. Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna i Gdański Park Naukowo Technologiczny, Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza, Pracodawcy Pomorza, Inkubator Starter, Gdański Urząd Pracy, Politechnika Gdańska, Miasto Gdańsk, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Krajowa Izba Gospodarcza, Fundacja Liga Niezwykłych Umysłów, Polska Fundacja Wspierania Rozwoju Komunikacji Elektronicznej, szkoły głównie techniczne z woj. pomorskiego.

Korzystając z tej wspaniałej okazji – dziesięciolecia Fundacji ECD pragniemy z całego serca podziękować Państwu za zaufanie, rozmowy, świetną kooperację, wspólne projekty, działania, ale też za cierpliwość, wyrozumiałość i chęć wspólnego rozwijania kadr dla potrzeb biznesu.

Naszym trenerom dziękujemy za profesjonalne podejście do swojej pracy i cierpliwe tworzenie kolejnych ciekawych szkoleń, programów i ciekawy przekaz. Staramy się ciągle podnosić jakość świadczonych przez nas usług, rozwijać się oraz podejmować nowe wyzwania.

Dziękujemy wszystkim członkom naszego zespołu za zaangażowanie oraz wspólnie piękne momenty, które przeżyliśmy i są przed nami. Mamy nadzieję, że kolejne lata będą równie owocne, pełne nowych doświadczeń i sukcesów.